اخباردنیای IT

هک شدن موبایل Jeff Bezos توسط ولیعهد عربستان

هفته گذشته خبری مبنی بر هک شدن موبایل Jeff Bezos توسط ولیعهد عربستان “محمد بن سلمان” در خبرگزاری Guardian منتشر شد .  در این مقاله آن مشخص شده بود که گوشی موبایل مالک سایت آمازون و پولدارترین مرد جهان که چندی پیش از طریق Whatsapp هک شده و اطلاعاتی از آن به سرقت برده شده بود توسط این شاهزاده عربستانی انجام شده و وی با کمک این اطلاعات  نقشه قتل “جمال قاشقچی” چیده است . خبر شوکه کننده این است که این سرقت تنها با فرستادن یک ویدیو از طرف شاهزاده به “جف بسوز” درپیام رسان واتساپ انجام شده است . وقتی  “جف بسوز” این ویدیو را دانلود میکند ناخواسته همراه با آن قطعه کدی را نیز دریافت میکند که باعث دسترسی غیر مجاز به حجم زیادی از اطلاعات میشود . ” جف بسوز” و تیم او زمانی از این هک خبردار میشوند که دیپر خیلی دیر شده و حجم بسیاری از اطلاعات او به سرقت برده شده بود .

Bezos & Ben Salman

ما در مورد این مورد چگونگی هک شدن گوشی آیفون “بسوز” اطلاع چندانی نداریم ولی اینکه این هک از طریق یک مشکل امنیتی شناخته شده در واتساپ باشد ، بسیار بعید به نظر میرسد و واتساپ همچنان گزینه امنی برای ارسال و دریافت پیام کاربران میباشد .

به عنوان مثال اپلیکیشن” WeChat ” از یک الگوریتم پیچیده رمزنگاری برای تامین امنیت اطلاعات کاربران استفاده میکند ولی همین ویژگی ها نیز نمیتواند مقابل هک شدن این اپلیکیشن توسط یک مغز مریض با دسترسی به انواع و اقسام سلاح های سایبری بایستد . در واقع وقتی انگیزه قوی باشد حتماً یک اسلحه برای انجام هر نوع فعالیتی وجود دارد . اما سوال اصلی اینجاست که وقتی شخصی با این قدرت و سرمایه به این سادگی مورد حمله هک قرار میگیرد ، ما چطور میتوانیم مقابل این حملات ایستادگی کنیم . 

ما در مقالات بعدی مواردی برای بالا بردن امنیت گوشی های همراه به شما گوش زد خواهیم کرد .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن