آموزشویندوز

حل مشکل User Profile در ویندوز

با سلام خدمت دوستان عزیزم  . امروز با آموزش رفع یکی از اعصاب خوردکن ترین مشکلات یعنی حل مشکل User Profile Service در ویندوز خدمت شما هستم . امیدوارم که این آموزش به درستی بتونه مشکل شما در این مورد رو حل کنه .

دلیل به وجود آمدن مشکل

خب ابتدا باید دلیل به وجود آمدن این مشکل رو بدونیم . در واقع این مشکل به دلیل خراب شدن و یا معیوب شدن User Profile به وجود میاد. مشکل مورد بحث تو سیستم عامل ویندوز 7 بخصوص خیلی معمول بوده و اصولاً زمان آپدیت ویندوز، تغییر حجم درایو ویندوز، ایجاد User Profile جدید و یا Restore کردن ویندوز، این مشکل به وجود میاد.

این مسئله وقتی شما پسورد یوزر خودتون رو برای ورود به ویندوز میزنین اتفاق میوفته و میبینید که عه نمیتونید واردش بشین و با پیغام زیر مواجه میشید. هر چند بیشتر این مشکل بیشتر تو ویندوز 7 دیده شده ولی ممکنه در ویندوز 10 هم درگیر این مورد بشید. نمونه این پیغام هارو میتنید تو تصاویر زیر ببینید.

User Profile Error 10 حل مشکل User Profile Error 7 حل مشکل

اول از همه راه حل بنیادی هر مشکل کامپیوتری یعنی ریست کردن سیستم رو امتحان کنید چون تو بعضی از موارد میتونه مشکل رو براتون حل کنه. اگه با ریست کردن مشکلتون حل نشد یکی از سه روشی که ادامه در موردش حرف میزنیم امتحان کنید که تحقیقاً بلاخره یکی از این روش ها میتونه مشکل شمارو حل کنه.

روش اول استارت کردن سرویس User Profile

قبل از هر چیز ما باید کامپیوتر رو ریست کنید و قبل از بالا اومدن تصویر اول ویندوز با زدن کلید F8 وارد منوی ویندوز بشید و گزینه Safe Mode انتخاب کنید. Safe Mode  ویندوز شمارو وارد یوزر ادمین Built-in ویندوز میکنه و اینجا با زدن کلیدهای پنجره + R وارد قسمت Run شده و تو باکس باز شده عبارت  services.msc  تایپ و Enter کنید تا وارد لیست Serviceهای ویندوز بشید. ت. این قسمت سرویس User Profile Service رو پیدا کنید و در صورتیکه این سرویس در حال Stop بود اونرو استارت کنید و نوع استارت شدن این سرویس رو به Automatic تغییر بدین.

Window F8 Menu حل مشکل User Profile

Automatic Service حل مشکل User Profile

حالا اگه این سرویس از قبل در حالت Start بود اونرو یکبار Restart کنید.

Restart Service حل مشکل User Profile

درصورتیکه مشکل شما با انجام اینکار حل نشد به روش های دیگه مراجعه کنید.

روش دوم System Restore

در این روش مثل روش قبل سیستم رو ریست کنید و دوباره با زدن کلید F8 وارد منوی ویندوز بشید اما اینبار گزینه Safe Mode with Networking رو انتخاب کنید.

F8 Menu Safe Mode حل مشکل User Profile

بعد از بوت شدن ویندوز منوی استارت رو باز کنید و عبارت System Restore  رو تایپ کنید و وارد این بخش ویندوز بشید. تو این بخش با تصویری شبیه به تصویر زیر روبه رو میشید. برای Restore کردن ویندوزتون میبایست یکی از تاریخ های Restore Point  گرفته شده در ویندوز رو انتخاب کنید تا سیستم به اون تاریخ بازیابی بشه.

Windows System Restore حل مشکل User Profile

این کار میتونه مشکل User Profile رو برای شما حل کنه ولی اگر با انجام اینکار و یا در صورت موجود نبودن یک Restore Point در ویندوز شما، مشکل همچنان پابرجا بود میتونید به روش سوم مراجعه کنید.

روش سوم تغییر در ریجیستری ویندوز

اگر مشکل شما با انجام روش های گفته شده همچنان پابرجا بود و همچنان User Profile شما در حالت معیوب قرار داشت میتونید از راه حل سوم تغییر رجیستری استفاده کنید که شرح استفاده از این روش در ادامه گفته خواهد شد .

ابتدا دوباره با زدن کلید F8 هنگام بوت شده ویندوز وارد Safe Mode شده و  برای وارد شدن یه رجیستری ویندوز با زدن کلیدهای پنجره + R وارد قسمت Run شده و عبارت Regedit رو وارد کنید. بعد از وارد شدن به رجیستری ویندوز به مسیر زیر برید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

این قسمت راه حل تو ویندوز 7 و 10 کمی تفاوت داره پس ادامه راه حل رو با توجه به سیستم عاملتون انجام بدین 

ویندوز 10

در اینجا ابتدا مطمئن بشید که User معیوب همون یوزری هست که در این قسمت مشخص شده.

Windows Registry حل مشکل User Profile

در ادامه فایل های مشخص شده در تصویر را انتخاب و مقدار آنها را به صفر تغییر دهید.

Registry Editing حل مشکل User Profile

Registry Editing حل مشکل User Profile

ویندوز 7

در ویندوز 7 در مسیر گفته شده شما دو فایل با نام همسان پیدا خواهید کرد که یکی در انتهاش پسوند .BAK داشته و دیگری بدون این پسوند میباشد.

  • اول گزینه با پسوند .BAK را Rename کرده و پسوند آنرا به .BK تغییر بدهید.
  • گزینه دوم را Rename کنید و به انتهای آن پسوند .BAK را اضافه کنید.
  • دوباره گزینه اول با پسوند .BK را Rename کرده و انتهای آن یعنی .BK را پاک کنید.
  • به این ترتیب گزینه بدون پسوند به .BAK تبدیل و گزینه ای که ابتدا این پسوند را داست بدون آن میشود.

امیدوارم با انجام این مراحل مشکل شما حل شده و نیازی به تعویض ویندوز نداشته باشین.

در انتها این مطلب رو هم بگم که روش های دیگه ای مثل Recover کردن ویندوز به کمک سورس ویندوز و یا ایجاد یک پروفایل جدید Safe Mode وجود دارند اما چون در بیشتر موارد روش های گفته شده کارسازتر بوده و مشکل رو حل کردند به عنوان روشهای اصلی معرفی شدند.

در آخر از توجه شما تشکر میکنم و مثل همیشه از شما میخوام به سایت Game ما هم سر بزنید.

www.xpressgame.ir

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن