اخباردنیای IT

آمازون به برندها برای ساخت صدای شخصی سازی شده برای Alexa کمک میکند

آمازون به صورت رسمی اعلام کرد به برندهایی که در حوزه Text-to-Speech برای ایجاد صداهای شخصی سازی شده برای سرویس Alexa کار کنند ، کمک هایی در نظر گرفته . فرض کنید وقتی به KFC از طریق سرویس KFC’s Alexa سفارش غذا میدهید به صدای همیشگی Alexa صدای بنیان گذار برند KFC یعنی کلنل “ساندرز” را بشنوید !!!! . در واقع هدف آمازون از کمک به این شرکت ها  انجام کارهای همچون کارهای جالبی در این حوزه است .

فرض کنید در هنگام سفارش غذا از ظریق سرویس KFC’s Alexa به جای صدای همیشگی Alexa صدای کلنل “ساندرز” پذیرنده صدای شما باشد !!!!!!

آمازون با اختیار قرار دادن سرویس Text-to-Speech مبتنی بر شبکه عصبی خود به برندهایی که مایل به اینکار هستند ، این امکان را به وجود آورده که این برندها با استفاده از این سرویس و همکاری با شخصیت ها و بازیگران مشهور ، صدای این نفرات را شبیه سازی کرده و در سرویس Alexa برند برای اهداف تجاری و تبلیغاتی استفاده نمایند .

این دقیقاً همان کاری است که آمازون در ماه سپتامبر گذشته با صدا بازیگر مشهور هالیوود “ساموئل ال جکسون” انجام داد تا یکی از صداهای مورد استفاده در Alexa ، در واقع صدا این بازیگر باشد . در واقع “ساموئل ال جکسون”  تمام جملات مورد استفاده در Alexa را ضبط نکرده بلکه او تنها صداهای مورد استفاده در مدل Text-to-Speech آمازون را ضبط و بقیه جملات توسط این الگوریتم تولید میشود .

در ایران هم برندها اتفاقات جالبی با این سرویس میتوانستند به وجود آورند فقط در صورتی در تحریم نبودیم !!

منبع : سایت خبری The Verge

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن